Kandidatja shqiptare e LSDM-së, Halimi: Ja pse u kandidova për Haraçinën (VIDEO)

Milikie Halimi është kandidatja e LSDM-së për kryetare të Haraçinës në zgjedhjet e 15 tetorit. Partia e Zaevit, madje është e para parti që në këtë cikël zgjedhor garon me një femër në këtë komunë shqiptare, “një gjë që se kemi pasur rast nga partitë shqiptare”.

Halimi është e lindur dhe e rritur në Haraçinë, është nënë e dy fëmijëve dhe premton të bëjë atë që deri tash se kanë bërë garniturat tjera.

Në agjendën e saj janë uji i pijshëm për banorët, rrugët e asfaltuara, kanalizimi dhe para sa gjithash zhvillimi i barabartë i komunës krah për krah tjerave. Me ndihmën e qytetarëve ajo është e bindur në fitore që në rundin e parë.Mbi këto dhe të tjera në intervistën për Medial.mk, flet kandidatja për Haraçinën nga radhët e LSDM-së, Milikije Halimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP