Ndeshja Shqipëri-Maqedoni nis me skandal, vërshëllehet himni shqiptar

Ka nisur në mënyrën më të keqe ndeshja mes Maqedonisë dhe Shqipërisë.

Sapo ka filluar të këndohet himni i Shqipërisë, tifozët maqedonas të ndodhur në stadiumin e Strumicës e kanë vërshëllyer.Ndërkohë u pa se lojtarët shqiptarë tek kombëtarja maqedonase refuzuan të këndonin himnin maqedonas.

Ky takim është i vlefshëm për xhiron e tetë kualifikuese të grupit G në kuadër të Kampionatit Botëror të Futbollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP