Vetmia i lind…

“Vetmia i lind gjërat orgjinale në ne, e lind bukurinë e panjohur dhe poezin. Por vetmia e lind edhe të kundërtën, e lind perversitetin, të palejueshmën, absurdin.”

Thënie nga Thomas Mann

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP