Formacioni i Shqipërisë kundër Maqedonisë, Panucci ndryshon sulmin (FOTO)

Liridon Latifi megjithëse po kalon një formë të shkëlqyer fizike, Christian Panucci atij nuk i ka dhënë asnjë minutë në dispozicion për tu futur në fushën e lojës me fanellën kuqezi.

Në përballjen e nesërme kundër Maqedonisë tekniku italian nuk pritet të kryejë eksperimente me 11-shen titullare.

Armando Sadiku pritet ta nisë këtë takim si titullar, ndërsa reparti i mbrojtjes do të qëndrojë i pandryshuar ashtu si në përballjen kundër Lihtenshtejnit.

Rikthimit në sulm i ‘bomberit’ elbasanas ka shtuar konkurrencën mes Grezdës dhe Llullakut të cilët luftojnë për vendin e titullarit në krahun e majtë.

Është ‘panorama sport’ e cila ka publikuar formacionin e mundshëm të kuqezinjve:

Image

LEXO: Kombëtarja e qetë drejt Strumicës

LEXO: Milioneri suedez do të jetë gjyqtari i ndeshjes Maqedoni – Shqipëri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP