Një dhjetëvjeçar nga Shqipëria ndërroi jetë në Dibër

Një dhjetëvjeçar nga Shqipëria është ngulfatur në rezervuarin e ujit në Dibër, njofton Portalb.mk.

Sipas të dhënave të Policisë së Shqipërisë bëhet fjalë për A.D. me prejardhje nga Ostreni i Vogël i Durrësit i cili ndodhej në Dibër për vizitë te disa familjarë.

“Më ora 18:00 në Spitalin tonë u soll një fëmijë i cili nuk jepte shenja të jetës. Të kotshme kanë qenë përpjekjet për reanimim të të njëjtit, dhe për fat të keq u desh të konstatojmë vdekjen e cila u shkaktua nga ngufatja me ujë. Në trupin e fëmijës nuk kishte shenja të dhunës”, njoftoi Baki Alili nga Spitali i Përgjithshëm i Dibrës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP