Një stuhi e fuqishme e goditi Stambollin #VIDEO

Një stuhi e fuqishme e goditi sot pasdite Stambollin, duke shkaktuar reshje të rrëmbyeshme të shiut me breshër dhe bubullima. Sheshi Taksim dhe rrugët përreth janë tërësisht të përmbytura, ndërsa era e fuqishme i rrëmbente automobilat.

Janë përmbytur edhe linja të tramvajit nga periferia e qytetit drejtë qendrës. Në ndërprerje ka qenë edhe qarkullimi në metro.

Qendra tregtare e Stamboll “Eminonju” në bregun e Bosforit, gjithashtu, është nën ujë. Hapësira para tregut egjiptian është i përmbytur, ndërsa uji i ardhur e ka arritur nivelin e detit.

Stuhia ka zgjatur rreth një orë, pas çka ekipet komunale i kanë pastruar rrugët dhe po rikuperohet komunikacioni në qytet.

Shërbimi meteorologjik paralajmëroi se sonte pritet stuhi dhe reshje të rrëmbyeshme të shiut në bregun aziatik të Stambollit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP