McGregor: Gjyqtari e mbylli shpejt ndeshjen

Conor McGregor duroi 10 raunde boks ndaj Floyd Mayweather në debutimin e tij si boksier profesionist.

Në fund të sfidës që e humbi me “knockout” teknik, luftëtari i MMA u shpreh i kënaqur për paraqitjen e tij, por edhe i mërzitur me gjyqtarin Robert Byrd, i cili e mbylli ndeshjen shumë shpejt sipas irlandezit.

“E ndaloi shumë shpejt ndeshjen. Unë u lodha, nuk më rrëzoi Mayweather. Ishte sfidë e barabartë”, tha irlandezi, të cilit po i vinte rrotull “knockout”-i që në raundin e nëntë.

“Nuk është shumë i fortë apo shumë i shpejtë, por ka diçka. Shumë eksperiencë”, tha McGregor për Mayweather.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP