Aleksoski ka mohuar se i ka dhënë leje Zhivaleviqit të hyjë në Kuvend me 27 prill

Këshilltari i sigurisë nacionale të kryetarit të Maqedonisë, Sinisha Aleksoski në një deklaratë më MIA-n ka theksuar se nuk është person i autorizuar që jep miratim për qëndrim në Kuvend e as në ndonjë organ tjetër të shtetit, njofton Portalb.mk.

Deklarata  e tij vjen pas konfirmimeve të agjentit serb Goran Zhivaleviq i cili e ka theksuar Aleksovskin si person që i ka dhënë leje të jetë në Kuvendin e Maqedonisë gjatë kohës së incidenteve me 27 prill të këtij viti.

“Konsideroj se atë e ka bërë që përmes meje të sigurojë alibe dhe ta justifikojë sjelljen e paautorizuar dhe joprofesionale, në kundërshtim me ligjet e Republikës së Maqedonisë”, ka thënë Aleksoski.

Ai ka theksuar se edhe nuk e di shkakun për qëndrimin e agjentit në Kuvend.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP