Zhivaleviq e demantoi VMRO-DPMNE-në: Shërbime maqedonase e kanë ditur se unë isha në Kuvend

Ish këshilltari i sigurisë në Ambasadën e Serbisë në Maqedoni, Goran Zhivaleviq sonte i ka mohuar konfirmimet e VMRO-DPMNE-së se institucionet maqedonase nuk i kanë dhënë miratim të hyjë në Kuvend gjatë kohës së incidenteve me 27 prill, njofton Portalb.mk.

“Prania ime në Kuvend nuk ishte e fshehtë. Misioni im nuk ishte fshehja e as qëllim i keq, shërbimet maqedonase u dërguan”, deklaroi Zhivaleviq për Tanjug.

Ai theksoi se për qëndrimin e tij në Parlament mori miratimin nga këshilltari maqedonas i sigurisë, Sinisha Aleksovski.

“Ai njeri e ka ditur shkakun pse kam qenë aty dhe për atë ishte i informuar. Misioni im nuk ishte i fshehtë dhe ka qenë qëllim mirë në lidhje me sigurinë në Maqedoni, në kontekst me bashkëpunimin të cilin e kemi me shërbimet e sigurisë në Maqedoni”, theksoi Zhivaleviq.

“Paraqitja ime për aktivitet atë natë ishte drejtuar nga kabineti i Kryetarit dhe këshilltarit të tij të sigurisë”, tha ai.

One thought on “Zhivaleviq e demantoi VMRO-DPMNE-në: Shërbime maqedonase e kanë ditur se unë isha në Kuvend

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP