Anija me 70 persona u fundos në një lumë në Brazil

Të paktën shtatë persona humbën jetën, pasi një anije me 70 persona u fundos në lumin Shingu në pjesën veriore të Brazilit, trasmeton MIA.

Kryesisht, 25 persona arritën që të shpëtojnë pasi kanë notuar deri në breg, por për 35 persona gjendja është enigmë, njoftuan mediat belge.

Anija u fundos  derisa udhëtonte nga Santarem drejt Vitroia do Hingu.

Arsyeja për aksidentin tani për tani është e panjohur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP