Pse Princeshë Diana mbante dy orë dore?

Me kalimin  e viteve kemi rritur të kuptojmë se princeshë Diana preferonte që të bënte deklarata sentimentale ndaj njerëzve të saj më të dashur nëpërmjet veshjeve të saj, shkruan Bordo.al. 

Në ditën e dasmës, ajo mbajti një kurorë të cilën e kishte mbajtur edhe e motra e saj në dasmën e vet. Ose pas lindjes së djalit të parë, princit William, Charles i dhuroi asaj një gjerdan dhe gdhëndur në të ishte emri i të birit. Këtë varëse Diana e ka mbajtur në qafë për vite me radhë.

Prandaj, nuk duhet të befasohemi aspak nga stili i saj dhe thyerja e rregullave mbretërore. Lady Diana spikati me paraqitjen e saj gjatë një loje Polo, ajo kishte vënë njëkohësisht dy orë në dorë. Ora prej floriri ishte e saja ndërsa ora me rripin prej lëkure ishte e të fejuarit të saj Charles. Diana e mbajti në dorë edhe orën e tij, duke i uruar në këtë mënyrë fat në lojën e Polo-s! Një gjest mjaft i ëmbël ky!

Po kështu, edhe Kate Middleton është sentimentale në lidhje me bizhuteritë, si e vjehrra. Përveç unazës së fejesës, që sigurisht i përkiste Dianës, Kate është fotografuar shpesh me bizhu të personalizuara të dhuruara nga e motra Pippa dhe bashkëshorti i saj, William.

diana

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP