Ekziston vetëm një mëkat

“Ekziston vetëm një mëkat, vetëm një. Ajo është vjedhja. Secili mëkat tjetër është vetëm një variant i vjedhjes. Kur ju e vrisni një burrë, ju e vidhni një jetë… ju e vidhni të drejtën e gruas së tij për një burrë, e vidhni të drejtën e fëmijëve të tij për një baba”.

Khaled Hosseini, shkrimtar afgan.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP