Vardari merr pikët e para në sezonin e ri

Sot janë zhilluar tri duele në kuadër të javës së dytë të Ligës së Parë të Maqedonisë, ku ka spikatur fitorja e parë e kanpionit aktual Vardarit të Shkupit që me shumë lehtësi e ka mundur ekipin e Pobedës së Prilepit. Vardari shënoi fitore me rezultat 4:0, nga dy gola në dy pjesë. Për Vardarin nga 90 minuta luajtën dy futbollistë shqiptarë Besir Demiri dhe Besar Iseni.

Ne duelet tjera vlen të përmendet edhe dueli i dy ekipeve të reja në Ligën e Parë, Akademija Pandev – “Skopje”, ku fitore shënuan nikoqirët me rezultat 2:0.

Në barazim ka përfunduar ndeshja Pelisteri – Rabotniçki 1:1. Dje Sileksi e kishte fituar Renovën në Tetovë me rezultat 3:0, ndërsa java e dytë kompletohet nesër me ndeshjen FC Shkupi – KF Shkëndija që luhet në Shkup me fillim në orën 17:00. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP