Ja shenjat që tregojnë se mëlçia është e mbushur me parazitë

Mëlçia është organi kryesor i metabolizmit që lidhet me aparatin tretës. Ajo metabolizon të gjitha elementët ushqimore dhe përmban depozitat e hekurit dhe bakrit.

Po ashtu prodhon substanca për të përthithur vitaminë K, ndihmon në përthithjen e vitaminës A nga beta-karoten, prodhon enzima për të tretur ushqimin, funksionon si detoksikues për largimin e lëndëve toksike që janë marrë nga ushqimi.

Këto janë shenjat, të cilat tregojnë se mëlçia është e infektuar me parazitë dhe toksina:

-Ndryshim i ngjyrës së urinës dhe feçeve

-Dhimbje stomaku

-Probleme me lëkurën

-Aciditet stomaku dhe refluks gastrik.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP