Barcelona refuzon të vendosë barriera mbrojtëse në rrugë

Autoritetet e Barcelonës janë kritikuar për shkak të mos vendosjes së barrierave të betonit në zonën e kalimtarëve Las Ramblas, ku ndodhi sulmi terrorist, por prefekti Ada Kolau edhe më tej insiston se një gjë e tillë nuk do të bëhet, transmeton Kosova Pres.

Në media dhe rrjetet shoqërore janë publikuar kërkesa që prefekti të japë dorëheqje, pasi që ka injoruar rekomandimet e policisë për vendosjen e barrierave, gjë e cila do të ndalonte sulmin me veturë, ashtu siç ndodhi ditën e enjte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP