Maqedoni, një person nga goditjet me çekiç mbyt kushëririn dhe lëndon familjarët e tij

Një person ka ndërruar jetë dhe katër të tjerë janë lënduar rëndë si pasojë e plagëve që i kanë marrë nga kushëriri i tyre i cili i ka goditur me çekiç, njofton Portalb.mk.

Siç informohet nga kumtesa e Prokurorisë Publike -Veles,  prokurori publik ka kryer inspektim në vendngjarje në shtëpinë në të cilën në mëngjes rreth orës 2:00 është kryer vepër penale-vrasje.

“Ngjarja ka ndodhur kur 46-të vjeçari S.B me një mjet të fortë, sipas të gjitha gjasave me çekiç e ka thyer derën e hyrjes së fqinjëve të tij dhe ka hyrë në sobën ku ka fjetur vajza dhe e ka goditur në kokë. Në atë moment në dhomë kanë hyrë prindërit e vajzës, por i dyshuari edhe ato i ka goditur duke u shkaktuar lëndime të rënda trupore nga të cilat më vonë ndërroi jetë babai.

Pas thirrjeve për ndihmë në dhomë erdhën edhe vëllai i të ndjerit me bashkëshorten e tij të cilët jetojnë në katin sipër tyre, por i dyshuari edhe ata ka filluar t’i godas dhe u ka shkaktuar lëndime të rënda trupore.

Pas kryerjes së veprës i dyshuari është kthyer në shtëpi dhe në rrjetet sociale ka publikuar status ku ka deklaruar se i ka vrarë “mostrat e tij”. Menjëherë është arrestuar edhe nga ana e prokurorit kompetent deri te Gjykata Penale- Veles do të dorëzohet propozimi për përcaktimin e masës për paraburgim. Njëkohësisht, prokurori publik ka dhënë urdhër që të kryhet autopsi në trupin e të vdekurit, si dhe urdhër për ngritjen e të gjitha gjurmëve dhe materialeve dëshmi nga vendi i ngjarjes”, thuhet në kumtesën e Prokurorisë Publike-Veles.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP