Juventusi kërkon Matuidin e Wilsheren

Juventusi është duke insistuar për transferimin e mesfushorit francez të Paris Saint-Germainit, Blaise Matuidi, raporton “Gazzetta dello Sport” të hënën.

Skuadra torineze ishte pranë transferimit të Matuidit verën e kaluar, por në momentin e fundit dështoi marrëveshja.

Matuidi 30-vjeçar të dielën luajti vetëm tre minuta në fitoren 3:0 të Parisit ndaj Guingampit, dhe frustrimi i tij ishte evident, njofton koha.net.

Juventusi është përqendruar te reprezentuesi i Francës tash. Pritet që transferimi të kushtojë rreth 20 milionë euro.

Ndërkohë raportohet se Juventusi ka kthyer sytë edhe te mesfushori anglez i Arsenalit, Jack Wilshere. Wilshere së fundi ishte kërkuar nga Sampdoria. Ai ka edhe një vit kontratë me Arsenalin, ndërsa karriera e anglezit është penguar nga lëndimet e shumta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP