Vrasja e Dilaver Bojkut, ja çfarë thonë nga SPB Ohër

Sektori i Punëve të Brendshme në Ohër pas rastit që ndodhi sot në qendër të Strugës në të cilin ngeli i vrarë pronari i hotelit “Akva Blu”, Dilaver Bojku, ka ndërmarrë aksion të madh për gjetjen e kryerësit të vrasësit dhe zbulimit të shkaqeve të vrasjes. Kështu bëri të ditur për Portalb.mk zëdhënësi i SPB Ohër, Stefan Dimovski.

“Ka pasur vrasje në Strugë dhe për momentin në teren janë shërbimet e policisë në pjesën e qendrës së Strugës. Njëkohësisht është duke u zhvilluar aksion edhe për gjetjen e kryerësit të vrasjes. Ngaqë ende nuk dihet kryerësi i vrasjes, nuk mund të flasim për motivet dhe shkaqet që sollën deri të kjo situatë. Megjithatë, është duke u kryer aksion i madh i hetimit të rastit”, tha Dimovski.

LEXO: Strugë, pas të shtënave me armë zjarri mbetet i vrarë Dilaver Bojku

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP