Celuliti i tepërt, ja si mund ta hiqni atë

Ka shumë programe të cilat e luftojnë celulitin, por vështirë se keni dëgjuar për dushin me kripë deti si metodë efektive për heqjen e celulitit.

Në fakt, ekspertët pohojnë se rezultatet të cilat i korrni pas një muaji me këtë teknikë mund të jenë tejet befasuese. Kështu që pse të mos filloni sot?

Dushe me kripë deti – të paktën një herë në javë

Mbushni guaskën e dushit me ujë të ngrohët rreth 43 gradë celsius dhe shtojani 200-500 gramë kripë deti.

Nëse dëshironi ta shtoni efektin anti-celulit, përdorni më shumë kripë.

Futuni në dush dhe qëndroni rreth 15-20 minuta, ndërsa pasi ta kryeni, lëreni kripën në trup për 30 minuta dhe tek atëherë pastrohuni me ujë të pastër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP