Tërmet i fuqishëm në Indonezi

Një tërmet i fuqishëm e ka goditur sot ishullin Sumatra në perëndim të Indonezisë, njofton Instituti Gjeologjik i SHBA-së.

Tërmeti ishte me fuqi prej 6.5 gradë të shkallës Rihter, dhe goditi në një thellësi prej 67 kilometra dhe në një distancë prej 81 kilometra në perëndim të qytetit Bengkulu, transmeton Express. Nuk raportohet për të lënduar apo dëme

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP