Pesë të vdekur nga moti i keq në Poloni

Pesë persona rezultojnë të vdekur për shkak të motit të keq që ka përfshirë Poloninë, pas valës së të nxehtit, njoftuan sot forcat zjarrfikëse.

Adoleshentët të moshave 13 dhe 14 vjeç kanë vdekur në gjumë nga rrëzimi i pemëve shkaktuar nga një stuhi e fuqishme që përfshiu kampingun e tyre në qytezën Suszek. Rreth njëzet persona rezultojnë të plagosur.

Një grua ka vdekur pasi një pemë është rrëzuar mbi ndërtesën e shtëpisë së saj në fshatin Konarzyny. Gjithashtu një burrë rezulton i vdekur në një fshat fqinjë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP