Kampioni gjunjëzohet në Tetovë (VIDEO)

Nënkampionët e Maqedonisë, skuadra e Shkëndijës i ka dhënë leksion futbolli kampionëve aktual Vardarit në ndeshjen e xhiros së parë të kampionatit të Ligës së Parë të Maqedonisë, duke e mundur me rezultat të pastërt 2:0.

Qatip Osmani u tregua se është strateg i vërtet dhe ai e kishte recetën për “kuqezinjtë” nga Shkupi, duke mos u dhënë mundësi të sulmojnë, ndërsa në shumë raste ekipi i tij, kishte raste të sigurta për të shënuar.

Rastet e njëpasnjëshme të Shkëndijës kishin filluar që në minutën e 4-të, kur Zhunior dërgoi një predhë drejt portës, por Gërnçarov e lexoi tentimin e tij, ndërsa në minutën e 8-të, Hasani ishte në rast ideal për të hapur rezultatin. Në minutën e 17-të, pason edhe rasti i tjetër për Shkëndijën, kur Radeski ishte i vetëm para portës, por përsëri Gërnçarov del fitimtar.

Rastin e parë dhe të vetëm për Vardarin në 90-të minuta lojë e kishte Bllazhevski në minutën e 23-të, por portieri Zahov ishte sy çel dhe nuk lejoi befasi. Pjesa e parë përfundoi pa gola të shënuar, ndërsa edhe pjesa e dytë ishte e gjitha e dominuar nga Shkëndija, kur në minutën e 60-të, Armedn Alimi me një projektil të vërtet nuk i la hapësirë tani Gërnçarovit të kontaktojë me topin.

Vetëm pesë minuta më vonë, për herë të dytë Vardari detyrohet të fillojë nga mesi i fushës, kur Zhunior me një gol të mrekullueshëm shënoi për 2:0, duke gjunjëzuar Vardarin në Tetovë, që i solli tri pikët e para të këtij sezoni Shkëndijës dhe fillim i mbarë në luftën për titullin e kampionit.

Sot është luajtur edhe një duel i xhiros së parë,në Gjorçe Petrov janë takuar Rabotniçki dhe Renova, ndeshje kjo e cila ka përfunduar pa fitues.

Nesër luajnë edhe ekipet tjera ndeshjet e para të xhiros së parë. Shkupi në Çair pret ekipin e Akademija Pandev, Pobeda – Pelisteri dhe Sileksi – “Skopje”. Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 17:00. /Portalb.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL