Dieta që ju ndihmon të dobësoheni për pak kohë

Bëhet fjalë për një dietë e cila duhet ndjekur për shtatë ditë me radhë, për të humbur 5 kilogramë në një javë, duke u dobësuar pa pasur uri.

Është e rëndësishme që të pihet së paku 1.5 litër ujë në ditë, duke konsumuar ushqime me bazë miell integral dhe duke konsumuar së paku tre porcione me zarzavate dhe perime në ditë, përcjell Koha.net.

Në këtë mënyrë do të ndiheni të ngopur dhe do të hani më pak, natyrisht pa e tepruar me përdorimin e kripës.

Këshillohet që të konsumoni dhe peshk të llojit salmon, ose fileto pule, por të pjekura pa vaj.

E rëndësishme është që te praktikoni edhe aktivitet të rregullt fizik në mënyrë që rezultatet të jenë më të shpejta.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP