LD: VMRO-DPMNE e bllokon Maqedoninë

Lidhja Demokratike e Maqedonisë vlerëson se udhëheqësia e VMRP-DPMNE-së me obstruksionin që të konstituohet Parlamenti, pastaj me zgjedhjen e kryetarit dhe nënkryetarëve të Kuvendit, zbatimin e ndryshimeve kadrovike në Prokurori  dhe zbatimin e reformave në gjyqësor, kryejnë bllokadë klasike të realizimit të programeve të partive nga shumica parlamentare, njofton Portalb.mk.

“Këto bllokada nënkuptojnë edhe frenim të proceseve euro-atlantike dhe zbatim të reformave të Pribesë, reformave në shërbimet sekrete, meda dhe gjyqësor”, thuhet në kumtesën e LD-së.

Sipas tyre, ndryshimet kadrovike për implementimin e programit të Qeverisë janë kyçe dhe duhet që të realizohen në afat sa më shkurtër.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP