Zgjedhjet lokale, LSDM nuk do të bashkëpunojë me VMRO-DPMNE-në në Kërçovë

Deputeti i LSDM-së, Petre Shilegov, thotë se partia e tij nuk do të koalicionojë me VMRO-DPMNE-në e Nikolla Gruevskit për zgjedhjet lokale në Kërçovë, ashtu siç kishte bërë në zgjedhjet e kaluara, njofton Portalb.mk.

“Për ne janë të rëndësishme konceptet që janë të rëndësishme për qytetarët, dhe jo koncepti etnik. LSDM në zgjedhjet e kaluara parlamentare i ka tejkaluar dallimet etnike. Për ne, në Maqedoni ekziston garë për koncepte që u ofrohen qytetarëve, nuk ekziston koncept etnik”, thotë deputeti i LSDM-së, Shilegov.

Nga ana tjetër, nga VMRO-DPMNE nuk japin sqarim konkret në lidhje me bashkëpunimin eventual mes tyre dhe LSDM-së në zgjedhjet lokale në Kërçovë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP