Shilegov: VMRO-DPMNE duhet ta ndërrojë retorikën me të cilën dëshiron të shkaktojë incident në Kuvend

“Përmes përpjekjes që ta bllokojnë Kuvendin deputetët e VMRO-DPMNE-së dëshirojnë ta ndërpresin procesin e shkarkimit të prokurorit publik Marko Zvërlevski”, tha Petre Shilegov, deputet i LSDM-së, njofton Portalb.mk.

“Ata janë nervoz për shkak proceseve gjyqësore që i presin dhe u porosisim që ta ndërrojnë  retorikën me të cilën përpiqen të bëjnë incident në Kuvend”, tha Shilegov.

Sipas tij, qëllimi i vetëm i bllokadës që e bëjnë deputetët e VMRO-DPME-së është mbrojtja e krimit të Gruevskit, por edhe përkundër përpjekjeve, Zvërlevski do të shkarkohet dhe askush nuk do t’i ndihmojë VMRO-DPMNE-së.

Në lidhje me listat për kandidat për zgjedhjet lokale, Shilegov tha se akoma po analizohet dhe gjithçka është në proces të përgatitjes

“LSDM-ja me punën e deritanishme ka person që ta kërkojë mbështetjen e qytetarëve”, shtoi Shilegov.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP