Një grua njëzetë e tre vjeçare theret me thikë nga bashkëshorti

Pas një grindje familjare, R.B. (26) me thikë i ka shkaktuar lëndime në shpinë bashkëshortes S.B. (23) nga Shkupi.

Sulmi ka ndodhur dje rreth orës 18:20 në rr. “Gvadallahara” në Shkup, në shtëpinë me pronësi të S.H.(65), në të cilën përkohësisht ka qëndruar S.B. me tre fëmijët e tyre minoren.

Siç informon MPB-ja, R.B. ka ardhur në shtëpi dhe kur S.B. ka arritur të ikë në oborr, ai e ka rrëzuar në tokë dhe i ka shkaktuar shumë plagë me thikë në pjesën anësore të trupit dhe në pjesën e gjoksit.

S.B. është dërguar në Qendrën emergjente Shkup, ku i janë konstatuar lëndime të rënda trupore dhe është mbajtur në KARIL për mjekim të mëtutjeshëm.

Kontroll në vendin e ngjarjes ka kryer ekipi nga Sektorit për punë të brendshme Shkup. Policia e ka privuar nga liria R.B. dhe merr masa për zbardhjen e plotë të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP