Xhaferi u tha deputetëve të VMRO-së: Nëse nuk e dini kush jam, unë jam kryetar i Kuvendit

Në seancën e sotme të Kuvendit përsëri pati debat mes kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferit dhe deputetëve të opozitës së VMRO-DPMNE-së, të cilët vazhdimisht flasin për pakënaqësitë e punës së kryetarit të Kuvendit, njofton Portalb.mk.

Ilija Dimovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së nga vendi i vet në sallën e Kuvendit i mbante leksione Talat Xhaferit se si duhet të sillet si kryetar i Kuvendit dhe disa herë ia parashtroi pyetjen, kush është ai t’ju tregojë çfarë të punojnë?

Kësaj Xhaferi iu përgjigj se nëse Ilija Dimovski nuk e di, ai është kryetar i Kuvendit.

Sot vazhdon seanca e tetë për shkarkimin e prokurorit publik, Marko Zvërlevskit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP