Vardari do të mbetet pa Samsonenkon

Pronari i KF Vardarit, manjati rus Sergej Samsonenko largohet nga drejtimi i të tria skuadrave me këtë emër, KF Varadri, KH Vardari dhe KHF Vardari. Lajmin për largimin e tij nga këto skuadra biznesmeni rus e bëri përmes një letre të publikuar në “Makedonski Sport”.

Samsonenko në letër shkruan se në këto tre klube do të investojë deri në mbyllje të sezonit dhe më pas do t’ua kthejë pronarëve të mëparshëm.

“Ky është sezoni i fundit në të cilin unë Sergej Samsonenko, investoj në të tre klubet në Maqedoni. Pas kësaj, tre klubet do t’ua kthejë pronarëve të mëparshëm”, ka thënë Samsonenko.

Në letrën e tij Samsonenko shkruan se ka qenë i shqetësuar nga ofendimet të cilat i ka përjetuar në media dhe rrjetet sociale, ditëve të fundit. Gjithashtu Sergej Samsonenko ka vendosur që edhe të bëjë zbritjen e çmimeve të biletave për ndeshjen ndaj Fenerbahçes në 300 denarë për secilin sektor të tribunave, ndërsa për të gjithë ata që kanë blerë bileta me çmimet paraprake do t’i kthehen të hollat. Kujtojmë që biletat e para që dolën në shitje për takimin Vardari-Fenerbahçe ishin nga 2.000 deri në 3.000 denar.

Takimi Vardari-Fenerbahçe do të luhet me 17 gusht në “Telekom Arena” në Shkup, ndërsa ai i kthimit pas një jave në Stamboll të Turqisë. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL