Si t’i bëni flokët të rriten në kohë rekord?

Tendencat mbi flokët shkojnë e vijnë në varësi të sezoneve, duke na sjellë kështu modele e ngjyra nga më të ndryshmet, nga një periudhë në tjetrën. Femrat e çmendura pas stilit e modës, nuk e kanë aspak problem të ndryshojnë paraqitjen e tyre, duke i parë gjithmonë ndryshe. Por, ka dhe nga ato vajza që i qendrojnë besnike flokëve të gjata, e kujdesen që t’i mbajnë gjithmonë kështu, shkruan Bordo.al.

Shumë femra besojnë se flokët janë gjysma e bukurisë, e kjo është një ndër arsyet pse nuk ndryshojnë asnjëherë në këtë aspekt. Kemi folur jo pak për maskat përkujdesëse, produktet që sjellin forcimin e rrënjëve – por, cilat janë metodat më efikase mbi zgjatjen e flokëve në kohë rekord? Mjafton të ndiqni hapat e mëposhtëm:

1. Masazh i skalpit të thatë.
2. Masazh i skalpit të lagur.
3. Vitaminë 101.
4. Prerje e shpeshtë e majave.
5. Përdorimi i zbutësit.
6. Shmangia e tharjes me tharëse.
7. Larja e flokëve me ujë të ftohtë.

Në më pak se një muaj, do të shihni rezultate mahnitëse…!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP