Manchester United e kërkon fëmijën të cilit Zhose Murinjo ia dha medaljen e argjendtë në Shkup

Manchester United e kërkon fëmijën të cilit Zhose Murinjo ia ka dhënë medaljen e argjendtë pas ceremonisë së ndarjes së medaljeve që u bë pas garës së Super Kupës së UEFA-s në Shkup, të martën në mbrëmje, njofton Portalb.mk.

Ndryshe, Murinjo shkoi për të biseduar me tifozët e Manchester United dhe ia dha medaljen një fëmijut në publik, ndërsa pas asaj përmes faqes zyrtare të facebook-ut të Manchester United u publikua se nëse e njeh dikush fëmijën e vogël le ta kontaktojë klubin.

“Gjest i lartë nga Zhose që ia dha medaljen nga UEFA Super Kupë një tifozit fëmijë! A e njeh dikush fituesin me fat? Ju lutemi na kontaktoni!”, është publikuar në faqen e Manchester United.

“Ndonjëherë kur fitoj nuk i ruaj medaljet dhe mund ta mendoni kur humb sa mund t’i ruaj”, ishin fjalët e Murinjos në konferencën për shtyp pas ndeshjes në Shkup.

“Unë do ta vendos medaljen diku në shtëpi, ndërsa për atë fëmijë medalja është si hëna. Ai ishte një fëmijë i vogël me dres të Manchester United, nuk e di prej nga është. Mendoj se për fëmijën kjo është diçka që nuk do ta harrojë kurrë”, u përgjigj ai në pyetjen pse e keni dhënë medaljen e argjendit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP