Kosovë, Pacolli do t’i nisë bisedimet me PAN-in për ndarje ministrish

Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka rrëfyer se ka bërë hapin e parë drejt zhbllokimit të ngërçit politik.

Ai, në një emision televiziv që do të transmeton sonte në televizionin publik, ka paralajmëruar se nuk do të mbajë të bllokuar Kosovën dhe institucionet e vendit, “prandaj Lidhja Demokratike e Kosovës”, sipas tij, “ka 10 ditë kohë për të ndryshuar qëndrimin”, përcjell Koha.net.

Behgjet Pacolli tregon se ende nuk është biseduar për asnjë ndarje ministrish dhe brenda këtyre ditëve do të fillojnë edhe bisedimet me PAN-in.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP