Mbyllet edhe javorja “Republika”, ja çfarë do të ndodhë me gazetarët

Javorja “Republika” nuk do të punojë më, kështu u njoftuan sot të punësuarit e saj, njofton Portalb.mk.

Sipas informatave të “Fokus” punonjësve u është bërë e ditur se gazetarët do të punojnë në portal ndërkaq të tjerët do të largohen nga puna.

Pronar i “Republikës” ishte ndërmarrja “Iresine Limited” nga zona Belize e cila ndërmarrje gjatë vitit 2016 u largua nga pronësia dhe javoren e portalin e udhëhoqi drejtori i saj Done Donevski.

Në fund të muajit prill me punë ndaluan edhe gazetat “Utrinski vesnik” dhe “Vest” ndërkaq më 13 qershor u shtyp numri i fundit i gazetës “Dnevnik”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP