ËNDRRA

Agim ishte, kur më zgjoi ëndrra
Të gëzuar të pashë, komandant
Mbi bjeshkë, mbusheshe frymë
Në tokën e stërgjyshërve tanë.
Ndjej diçka më the
Është aromë lirie
Ky gur më kufi s’do të jetë
Kjo është tokë Shqipërie

Autor: Ardian Haziri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP