Mbyllet pa fitues takimi Arsenal – Chelsea

Ka përfunduar pa fitues takimi Arsenal – Chelsea me rezultatin 1-1.

Chelsea ishte në epërsi me fillim të pjesës së dytë, pasi shënoi Victor Moses, kurse për të barazuar rezultatin u kujdes transferimi i ri i Arsenalit, Sead Kolasinac në minutën e 82 të takimit, pas asistimit të Xhakës, përcjell sovrani.info

Vlen të theksohet se Pedro u ndëshkua me karton të kuq në minutën e 80.

Pasi 95 minutat e luajtur nuk na sollën fitues, atëherë ndeshja do të shkojë vazhdime, në dy herë nga 15 minuta. Nëse as vazhdimet nuk na sjellin fituesin e takimit, atëherë penalltitë do të jenë deçizive për këtë finale të Communitty Shield.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP