Doli Golf 8, ja si duket (FOTO+VIDEO)

Golf i ardhshëm, siç shihet në fotografitë ekskluzive të autoexpress.co.uk, do të ketë dizajnin tanimë familjar elektrik të Volkswagenit, ndërsa do të jetë i madhësisë së njëjtë të Golf të tanishëm, transmeton koha.net.

Shefi i Volkswagenit Herbert Diess ka thënë se: Prioriteti ynë është Golf për shkak se gjenerata e tij e ardhshme do të jetë produkti ynë kryesor, dhe aty është ajo ku shkon i gjithë fokusi.

VW do të përdorë një version të përditësuar të platformës MQB për Golfin e ri, i cili pritet të jetë afër 70kg më i lehtë.

Golfi i ri do të ofrohet edhe me benzinë e naftë, ndërsa do të jetë Golf i parë me teknologjinë hibride.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP