Të shoh

Bëj të flej,
të shoh
Më zë gjumi,
të shoh
Zgjohem,
të shoh
Koha e mbetur,
të shoh

Nga mendja
s’të heq dot
Nga shpirti
s’të flak dot
Dhe zemrën
se mbys dot

Por vuaj
që ti hesht
Dhe çmendem
në e sheh
Në mua
je gjithkund
E ti s’je
Askund!

Poezi nga Naim Iljazi

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP