Inter mposht Chelsean, protagonist është… Kondogbia!

Inter merr fitoren e tretë, në po kaq ndeshje të trofeut “International Champions Cup”, pikërisht ndaj Chelsea të Antonio Contes.

Pasi mposhtën Lionin me rezultatin 0-1 dhe Bayernin 0-2, zikaltrit triumfuan 1-2, edhe ndaj anglezëve.

Jovetiç shënoi në fundin e pjesës së parë, golin e avantazhit për zikaltrit. Malazezi ekzekutoi një 11 metërsh, i cili u grushtua nga Courtois, por arriti të dërgojë në rrjetë topin e kthyer nga portieri.

Në fillimin e pjesës së dytë, ishte Perisiç që dyfishoi shifrat, pas një pasimi të marrë nga Jovetiç.

Por, protagonisti i vërtetë i kësaj sfide ishte francezi Kondogbia, i cili shënoi në portën e vet, një autogol fantastik.

Mesfushori i zikaltërve tentoi të kthejë një top të portieri Padelli, por goditja e tij ishte në kufijtë e perfeksionit, duke gjetur trekëndëshin e portës së Interit.

Gjithsesi, vlen të përmendet se mbrojtja zikaltër tregoi një nivel shumë të lartë në këtë kompeticion, aq sa golin e vetëm e pësoi nga Kondogbia.

Ashtu si ndaj Bayernit, dy blerjet e zikaltërve, Skriniar dhe Valero treguan një nivel mjaft të mirë loje, edhe sot ndaj Chelsea.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP