Tërmet prej 6,1 ballë afër Okinavës

Tërmet me një intensitet prej 6,1 ballë sipas Shkallës së Rihterit sot është regjistruar afër ishullit japonez Okinavë, kumtoi Instituti Gjeodezik Amerikan.

tani për tani nuk të dhëna për viktima apo dëme të shkaktuara materiale.

Epiqendra e tërmetit është locuar 267 kilometra në jug të Okinavës, ndërsa hipoqendra ka qenë në thellësi prej 33 kilometrave

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP