Manchester City përforcohet me Benjamin Mendy nga Monako

Futbollisti nga reparti defansiv i Monakos, Benjamin Mendy ka udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) ku pritet të kryejë testet mjekësore para kalimit të tij në radhët e Manchester City-t, i cili u pajtua të paguaj një dëmshpërblim në vlerë prej 58 milionë euro, transmeton Anadolu Agency (AA). 

Siç shkruan BBC, kontrolli mjekësor i Mendyt do të bëhet në Los Angeles, atje ku “qytetarët”, gjenden momentalidht në fazën përgatitore për sezonin e ardhshëm.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP