Pacolli: AKR respekton vendimet e koalicionit LAA (VIDEO)

Behgjet Pacolli do t’i qëndrojë besnik Isa Mustafës në koalicionin LAA.

Këtë përshtypje të paktën e  la kryetari i Aleancës Kosova e re, të enjten pas një takimi të koalicionit LAA, që u mbajt në selinë qendrore të Lidhjes Demokaratike të Kosovës, si lidere e këtij bashkimi.

“AKR është duke respektuar përgjegjësinë morale ndaj koalicionit”, tha Pacolli, duke shtuar se AKR nuk ka nevojë të ik nga koalicioni, raporton Klan kosova.

Behgjet Pacolli ka komentuar takimin e së mërkurës të Rrahim Pacollit, shef i shtabit zgjedhor të AKR-së në zgjedhjet e 11 qershorit, me presidentin Thaçi dhe me liderin e PDK-së, Kadri Veseli.

“Politika është diçka tjetër, jeta është diçka tjetër. Ne nuk jemi në armiqësi me askënd dhe të hapur gjithmonë të ulemi të bisedojmë, por vendimet politike mirren brenda koalicionit”, tha Pacolli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP