Vjen filmi më i ri shqiptar “Klithmë” (FOTO)

Kinematografia shqiptare së shpejti do të pasurohet edhe me një film të metrazhit të shkurtë i cili në regji të Korab Lecajt dhe aktorit Hazir Haziri do të mbajë emrin “Klithmë”, njofton Portalb.mk.

Filmi i metrazhit të shkurtër do të jetë produkt i shtëpisë filmike “Land film” kurse producent i saj do të jetë Besar Zahiti.

Filmi “Klithmë” në regji të Korab Lecaj dhe Hazir Hazirit mbështetet nga Qendra Kinematografike e Kosovës.

Për këtë film kanë hapur audicion për tre role.

Më poshtë e keni edhe dokumentin e audicionit të hapur.

No automatic alt text available.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP