Princeshat e Disney mblidhen në jetën reale

Për ta dëshmuar se mund të jeni princeshë kur të rriteni, zërat e 10 princeshave të Disney janë mbledhur në një event para fansave.

Gratë të cilat ishin mbledhur përfshijnë personazhe të gati tre dekada  të filmave,  duke filluar nga The Little Mermaid (1989) deri te Moana e 2016-ës, transmeton Kosova Press.

Kanë munguar Borëbardha dhe Hirushja, megjithatë Disney e ka cilësuar si ngjarjen më të madhe që ka mbledhur ‘mbretëreshat’ në një vend.

Ato do të jenë pjesë një film të ri që Disney tha se do të “prishë” stereotipin e princeshës.

Publikimi i filmit që pritet të  bëhet vitin e ardhshëm, Wreck-It Ralph 2, do të shfaqë të gjitha princeshat e Disney në një skenë ku ato veshin bluza  dhe jo fustane dhe diskutojnë “sfidat e të qenit të përsosur”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

*

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

VERZIONI DESKTOP