Jane Fonda dhe Robert Redford dekorohen me çmimin e karrierës (FOTO)

Ky festival do të nisë më 30 gusht dhe do të mbyllet më 9 shtator, festival në të cilin do të mblidhet ajka e kinematografisë botërore, përcjell Portalb.mk.

Në edicionin e 74-të, të një ndër festivaleve më prestigjioze të filmit në botë, në Venice Film Festival do të nderohen me çmimin e karrierës, dy artistë të famshëm, përcjellë KultPlus.

Bëhet fjalë për Jane Fonda dhe Robert Redford, të cilët do të nderohen me Luanin e Artë. Ky festival do të nisë më 30 gusht dhe do të mbyllet më 9 shtator, festival në të cilin do të mblidhet ajka e kinematografisë botërore.

Jane Fonda dhe Robert Redford

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP