Ministria e Financave i publikoi të ardhurat dhe shpenzimet e komunave

Në ueb faqen e Ministrisë së Financave http://www.finance.gov.mk sot janë publikuar raportet me verifikime në të ardhurat dhe shpenzimet e komunave.

“Ministria e Financave, në kuadër të reformave për transparencë dhe llogaridhënie, publikoi të dhëna të reja në të cilat opinioni paraprakisht nuk ka pasur verifikim. Bëhet fjalë për të dhëna më të reja për kryerje të buxhetit të komunave për gjysmën e parë të vitit 2017”, thuhet në kumtesën e Ministrisë së Financave.

Deri te raportet mund të ketë qasjes përmes linkut http://www.finance.gov.mk/files/u3/Juni%202017%20za%20web_0.xls

Të hyra dhe të dala të Njësiteve të Pushtetit Vendor 30.6.2017.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP