Aktorët që u “zhdukën” nga ekranet televizive (FOTO)

Një rol që mbahet mend mund të jetë një triumf për aktorët por është poashtu e vështirë të “dalësh” nga ky rol.

Më poshtë mund të shihni disa aktore që kanë arritur kulmin e karrierës dhe më pas janë larguar nga vëmendja mediatike, transmeton Klan Kosova.

Jennifer Grey

Dirty Dancing, 1987

Edward Furlong

Terminator 2: Judgment Day, 1991

Robert Patrick

Terminator 2: Judgment Day, 1991

Mary-Kate and Ashley Olsen

It Takes Two, 1995

Jason Mewes

Jay and Silent Bob Strike Back, 2001

Carrie-Anne Moss

The Matrix, 1999

Mark Hamill

Three episodes of the Star Wars saga, 1977–1983

Jake Lloyd

Star Wars: Episode I — The Phantom Menace, 1999

Mischa Barton

The O.C., 2003–2007

Sarah Michelle Gellar

Buffy the Vampire Slayer, 1997–2003

Wesley Snipes

Blade, 1998

Macaulay Culkin

Home Alone, 1990

Home Alone 2: Lost in New York, 1992

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP