Çavkov ka qenë vetëm disa qindra metra afër Kuvendit në natën e 27 prillit

Ish drejtori i Byrosë për Siguri Publike (BSP) dhe udhëheqësi i Shtabit Operativ në MPB, Mitko Çavkov,  gjatë kohës së sulmit të organizuar në Kunved më 27 prill të këtij viti, ku u rrahën deputetët e shumicës parlamentare dhe gazetarë, ai ka qenë vetëm disa qindra metra nga objekti i Kuvendit, njofton Portalb.mk.

Sipas burimeve të TV Telma, sinjali i telefonit celular të Çavkovit është kapur në tre baza të stacioneve  edhe atë në selinë e VMRO-DPMNE-së, Almako dhe Ambasadës Italiane, të cilat ndodhen në trekëndëshin në qendrën e Shkupit. Çavkov ka qenë në këtë pjesë të qytetit deri në ora 20:00, ndërkaq më pas ka ikur në Shtabin Operativ për protestat i cili ka qenë në rrethin e MPB-së. Çavkov ka refuzuar që të japë dëshmi përpara grupit punues në MPB, nbdërkaq ende nuk është ftuar të merret në pyetje as në Prokurorinë e Marko Zvërlevskit.

LEXO: Mitko Çavkov i tradhtoi deputetët (FOTO+VIDEO)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL