Pesë seanca në Gjykatën e Apelit për ankesat e të akuzuarve dhe të PSP-së

Sot në Gjykatën e Apelit do të mbahen pesë seanca në të cilat do të shqyrtohen ankesat të akuzuarve dhe të PSP-së për masat e shqiptuara të Gjykatës Penale mbi akuzat e grupit të Katica Janevës, njofton Portalb.mk.

Gjatë fundjavës, Gjykata e Apelit i ka konfirmuar vendimet për marrjen e pasaportës të gazetares Ivona Talevska, e akuzuar për fshehje të tatimeve dhe të akuzuarve të alfa në MPB, të akuzuar në rastin “Tortura”, për burgosjen e Lube Boshkoskit.

Pritet që gjatë gjithë javës në Këshillin Penal të Gjykatës së Apelit të mbahen seanca për ankesat e të akuzuarve dhe të PSP-së

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP