Tërmet me intensitet prej 6,1 ballësh sipas Rihterit e goditi ishullin Tonga

Një tërmet i fuqishëm, me magnitudë prej 6,1 ballësh sipas Rihterit, sot e goditi ishullin Tonga, transmeton TASS, duke iu referuar Institutit Amerikan Gjeofizik.

Tani për tani nuk ka të dhëna për viktima dhe dëme materiale, dhe as është dhënë paralajmërim për cunami.

Tronditja e fortë ndodhi në një thellësi prej 97 kilometrash nën fundin e detit.

TASS transmetoi se epiqendra e tërmetit ka qenë në 212 kilometra në lindje të kryeqytetit të Tongës, Nukualofa.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP