Projekt për rregullimin e shtratit të lumit

Në Kumanovë sot fillon realizimi i projektit për rregullimin e shtratit të Lumit të Likovës në lagjen Sredorek.

Projekti siguron mbrojtje direkte dhe afatgjatë të një numri të madh të banorëve të Kumanovës që jetojnë në këtë pjesë të qytetit. Vlera e projektit arrin mbi 800 mijë euro, ndërsa mjetet janë siguruar nga Ministria e Mjedisit të Jetesës, komunës së Kumanvës, Qeverisë së Japonisë dhe Programit për zhvillim të KB-së (UNDP).

Në këtë eveniment  është paralajmëruar prania e ministrit të Mjedisit të Jetesës dhe Planifikimit Hapësiror, Sadulla Duraku, kryetarit të komunës së Kumanovës Zoran Damjanovski, përfaqësueses rezidente të UNDP-së Luiza Vinton dhe ambasadores së Japonisë Keiko Haned.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP